(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Yamaha Neos 50 (Nr 5725487)

Yamaha Neos 50

Marka i model:

Yamaha neos 50

Waga w kg (łączna):

90

Budżet zlecenia [€]:

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 793.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Baleary, Manacor

Od 14 sty 2020 do 16 sty 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andalucía, Garcíez

Od 17 lut 2020 do 20 lut 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj kosztowne ładunki, które wydają się stosunkowo trudne do unieruchomienia podczas przewozu. Trudne - chociaż tylko pozornie. Bezbłędnie zamocowany pojazd w 100% przetrzyma przewóz bez jednej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. W przypadku przewozu na naczepie, obowiązkowe będą 4 pasy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są zaledwie dwie, gdyż posiadają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się jednośladu. Najważniejsze jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie drogi, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach samochodu i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed wyjazdem osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Występują poza tym platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj dopytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i zagraża popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za transport na szlakach europejskich kosztują do 0,6 zł za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może zabrać jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.