(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Yamaha Neos skuter (Nr 4890150)

Yamaha Neos skuter

Marka i model:

Yamaha neos

Waga w kg (łączna):

60.00

Budżet zlecenia [zł]:

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 397.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Pawłowice

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Wierzbica

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj drogie towary, które wyglądają na względnie ciężkie do zabezpieczenia podczas przewozu. Niełatwe - chociaż tylko na pozór. Odpowiednio przymocowany pojazd na pewno przetrwa transport bez jednej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku transportu na naczepie, konieczne są 4 liny trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są ledwie dwie, gdyż dysponują one prowadnice udaremniające przesuwanie się motoru. Ważne jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach auta oraz między transportowanymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed jazdą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Istnieją także platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Należy zawsze dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest niebezpieczne i grozi popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują tego typu maszyny codziennie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może przetransportować pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.