Yamaha NMAX (Nr 6749109)

Yamaha NMAX
Waga Sztuk:
Yamaha NMAX
Długość
196 cm
127 kg
1
Łączna waga: 127 kg
Dystans 200 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Andora, Andora, Andora

Od 1 lis 2020 do 14 lis 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 16 lis 2020 do 30 lis 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często cenne towary, które wydają się dosyć niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Nieproste - jednak jedynie pozornie. Dobrze przymocowany motocykl na pewno przetrwa przewóz bez ani jednej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motor przewożony. Podczas transportu na naczepie, niezbędne są cztery pasy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są tylko dwie, ze względu na fakt, że dysponują one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się jednośladu. Kluczowe jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas jazdy, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach auta oraz pomiędzy transportowanymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Występują również platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i zwykle nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze wywiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i grozi zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują tego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na trasach europejskich kosztują do 0,6 zł za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy przewoźnik może zabrać pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.