(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Yamaha nmax 125 (Nr 4792704)

Yamaha nmax 125

Marka i model:

Nmax 2019

Waga w kg (łączna):

127.00

Budżet zlecenia [€]:

400

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1888.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Londres

Od 6 wrz 2019 do 10 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Włochy, Lacjum, Rzym

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często wartościowe towary, które wyglądają na dosyć niełatwe do unieruchomienia w trakcie transportu. Ciężkie - chociaż jedynie na pozór. Bezbłędnie zamocowany jednoślad na pewno przetrzyma drogę bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor przewożony. W trakcie przewozu na przyczepie, potrzebne są cztery taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą jedynie dwie, ze względu na fakt, że mają one szyny udaremniające przesuwanie się jednośladu. Kluczowe jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu oraz między transportowanymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed wyjazdem opróżnić bak motoru, który może po drodze wylać się na nierównościach. Występują także platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i często nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo belki jest ryzykowne i grozi uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą tego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na trasach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może przewieźć pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.