Yamaha NMAX 125 (Nr 7288723)

Yamaha NMAX 125
Waga
Sztuk
Yamaha NMAX 125
Długość
196 cm
127 kg
1
Łączna waga:
127 kg
Dystans
2194 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Londres

1 wrz 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andalucía, Sevilla

2 wrz 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często kosztowne towary, które wydają się dość trudne do unieruchomienia w trakcie transportu. Trudne - chociaż tylko pozornie. Bezbłędnie przymocowany jednoślad na pewno przetrzyma transport bez żadnej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, niezbędne będą 4 taśmy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są jedynie 2, bowiem mają one prowadnice udaremniające przesuwanie się motocykla. Najważniejsze jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas drogi, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz między transportowanymi obiektami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed jazdą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Występują także platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i zwykle nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. deski jest niebezpieczne i zagraża uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na trasach europejskich kosztują do 0,6 złotych za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy przewoźnik może przewieźć motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.