Yamaha NMAX 125 (Nr 7570800)

Yamaha NMAX 125
Waga
Sztuk
Yamaha NMAX 125
Długość
196 cm
127 kg
1
Łączna waga:
127 kg
Dystans
1727 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Madryt, Madryt

Od 17 maj 2021 do 31 maj 2021

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Anglia, Londres

Od 1 cze 2021 do 30 cze 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często wartościowe towary, które wydają się dość ciężkie do zabezpieczenia w trakcie transportu. Niełatwe - jednakże tylko na pozór. Dobrze umocowany jednoślad w 100% przetrwa drogę bez żadnej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie przewozu na naczepie, niezbędne będą 4 pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą wyłącznie dwie, ze względu na fakt, że mają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Najważniejsze jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach auta i pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed jazdą opróżnić bak motocykla, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Istnieją również platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Należy zazwyczaj wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest niebezpieczne i zagraża uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują tego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy przewoźnik może wziąć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.