Yamaha NMAX 125 (Nr 7606255)

Yamaha NMAX 125
Waga
Sztuk
Yamaha NMAX 125
Długość
196 cm
127 kg
1
Łączna waga:
127 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Walencja

Od 1 sty 2022 do 10 sty 2022

Adres i termin dostawy

Wenezuela, Distrito Capital, Caracas

Od 1 lut 2022 do 8 lut 2022


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często drogie ładunki, które wyglądają na całkiem nieproste do unieruchomienia podczas transportu. Ciężkie - chociaż tylko na pozór. Odpowiednio zamocowany jednoślad na pewno przetrzyma transport bez żadnej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. Podczas przewozu na przyczepie, obowiązkowe są 4 pasy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są tylko dwie, gdyż mają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się motoru. Ważne jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas jazdy, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach wozu i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed podróżą osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie blokują całego miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest niebezpieczne i zagraża popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują tego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy przewoźnik może przewieźć pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.