Yamaha NMAX 155 ABS (Nr 7653265)

Yamaha NMAX 155 ABS
Waga
Sztuk
Yamaha NMAX 155 ABS
Długość
196 cm
127 kg
1
Łączna waga:
127 kg
Dystans
826 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Meksyk, Guanajuato, León

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Meksyk, Oaxaca, Oaxaca De Juárez

Od 3 lip 2021 do 8 lip 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często drogie towary, które wyglądają na dość niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Niełatwe - wszakże tylko pozornie. Dobrze zamocowany pojazd w 100% przetrzyma transport bez żadnej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. Podczas transportu na przyczepie, konieczne będą 4 taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są wyłącznie 2, bowiem mają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się jednośladu. Najważniejsze jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed jazdą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Występują ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i często nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Warto zawsze wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i zagraża popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm, które transportują tego typu maszyny dość często. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma może przetransportować pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.