(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-10-25 10:10

Yamaha R1

(Nr 2113209)
Yamaha R1

Marka i model:

Yamaha R1

Waga w kg (łączna):

177.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 503.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle oraz skutery to zazwyczaj drogocenne towary, które wyglądają na względnie ciężkie do unieruchomienia podczas transportu. Ciężkie - jednak tylko złudnie. Dobrze zamocowany motocykl na pewno przetrwa przewóz bez żadnej skazy.

     Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. W trakcie przewozu na naczepie, potrzebne są cztery liny mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą ledwie dwie, ze względu na fakt, że dysponują one szyny uniemożliwiające przesuwanie się motoru. Ważne jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach auta i pomiędzy transportowanymi obiektami.

    Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed wyjazdem opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Występują poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

     Warto zazwyczaj wypytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo belki jest niepewne i grozi popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

     Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może przetransportować motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Kluczbork, 46-200, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Wiśniowo Ełckie, 19-335, Polska

Termin elastyczny