(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Yamaha r1 (Nr 4916190)

Yamaha r1

Marka i model:

Yamaha r 1

Waga w kg (łączna):

200.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 5981.00 km

Adres i termin nadania

Bahrajn, Capital Governorate, Manama

1 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Francja, Limousin, Bonnat

Od 7 wrz 2019 do 14 wrz 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często wartościowe towary, które wydają się całkiem trudne do zabezpieczenia podczas przewozu. Trudne - niemniej jednak jedynie złudnie. Poprawnie przymocowany motocykl na pewno przetrzyma drogę bez ani jednej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. W przypadku transportu na przyczepie, obowiązkowe będą 4 taśmy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą wyłącznie dwie, gdyż dysponują one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Ważne jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas drogi, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu i między transportowanymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed wyruszeniem osuszyć bak motoru, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Istnieją również platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie blokują całego miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze wywiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest niepewne i zagraża popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na szlakach europejskich kosztują do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy przewoźnik może przewieźć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.