(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Yamaha r1 (Nr 5205046)

Yamaha r1

Marka i model:

Yamaha r1

Waga w kg (łączna):

200

Budżet zlecenia [€]:

500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2257.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Bury

30 paź 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Walencja, Cullera

8 lis 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj kosztowne ładunki, które wyglądają na na ogół trudne do unieruchomienia w trakcie transportu. Niełatwe - aczkolwiek jedynie złudnie. Poprawnie umocowany motocykl na pewno przetrwa przewóz bez żadnej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. Podczas przewozu na naczepie, potrzebne będą cztery pasy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą wyłącznie 2, ponieważ dysponują one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się motoru. Kluczowe jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas jazdy, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach auta oraz między transportowanymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak motocykla, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Istnieją również platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj wypytać o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest niepewne i grozi popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na trasach europejskich kształtują się do 0,6 zł za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może przetransportować motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.