(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Yamaha R1 2008 (Nr 6073257)

Marka i model:

Yamaha R1 2008

Waga w kg (łączna):

170

Budżet zlecenia [€]:

250

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1076.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Fryburg Bryzgowijski

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle kosztowne ładunki, które wydają się dosyć niełatwe do zabezpieczenia podczas transportu. Trudne - jednak jedynie na pozór. Właściwie przymocowany motocykl na pewno przetrzyma przewóz bez żadnej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. Podczas transportu na przyczepie, obowiązkowe są cztery pasy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą tylko 2, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się motocykla. Ważne jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach samochodu oraz pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed jazdą opróżnić bak motoru, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Występują poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i grozi popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć sporo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny dość często. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może przewieźć pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.