(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Yamaha R1M (Nr 6798265)

Waga
Sztuk
Yamaha R1M
Długość
206 cm
202 kg
1
Łączna waga:
202 kg
Dystans
639 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Nowy Targ

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Iława

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle cenne towary, które wydają się całkiem ciężkie do zabezpieczenia w trakcie transportu. Niełatwe - aczkolwiek tylko złudnie. Prawidłowo zamocowany jednoślad w 100% przetrwa transport bez ani jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku transportu na naczepie, obowiązkowe będą cztery pasy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą ledwie 2, gdyż mają one szyny udaremniające przesuwanie się motocykla. Istotne jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz między transportowanymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Istnieją także platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze dopytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo belki jest niebezpieczne i zagraża zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które przewożą podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma może wziąć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.