(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-02-25 11:21

yamaha r6

(Nr 2413056)
yamaha r6

Marka i model:

yamaha r6

Waga w kg (łączna):

200.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1390.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle i skutery to często drogie ładunki, które wyglądają na względnie ciężkie do unieruchomienia w trakcie transportu. Niełatwe - jednakże tylko pozornie. Należycie zamocowany jednoślad na pewno przetrwa trasę bez ani jednej rysy.

     Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. Podczas przewozu na naczepie, konieczne będą 4 pasy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą raptem 2, bowiem posiadają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się jednośladu. Najważniejsze jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach pojazdu i między transportowanymi przedmiotami.

    Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed wyruszeniem opróżnić bak motoru, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Istnieją również platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i często nie blokują większość miejsca w samochodzie.

     Można zawsze wypytać o wszystkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. deski jest niebezpieczne i zagraża uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

     Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy przewoźnik może zabrać motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Komarówka Podlaska, 21-311, Polska

Od 2 kwi 2018 do 8 kwi 2018

Adres i termin dostawy

Lille, 2275, Belgia

Od 9 kwi 2018 do 14 kwi 2018