(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Yamaha r6 (Nr 5292450)

Marka i model:

Yamaha R6

Waga w kg (łączna):

185

Budżet zlecenia [€]:

5000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2429.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Northern Ireland, Belfast

Od 14 cze 2020 do 20 cze 2020

Adres i termin dostawy

Słowacja, Kraj Żyliński, Okres Kysucké Nové Mesto

Od 27 cze 2020 do 30 cze 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często drogocenne towary, które wyglądają na dosyć ciężkie do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Ciężkie - chociaż jedynie złudnie. Dobrze umocowany jednoślad w 100% przetrwa drogę bez żadnej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. Podczas transportu na przyczepie, niezbędne są 4 liny trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą jedynie 2, bowiem dysponują one prowadnice udaremniające przesuwanie się motoru. Ważne jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas jazdy, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach samochodu oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed podróżą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Istnieją także platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Warto zawsze wypytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo belki jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu sprzęt stale. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może przetransportować motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.