(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Yamaha r6 (Nr 5605039)

Marka i model:

Yamaha r6

Waga w kg (łączna):

180

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Murcja, Cartagena

18 gru 2019

Adres i termin dostawy

Dominikana, Distrito Nacional, Santo Domingo

23 sty 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj cenne towary, które wyglądają na dosyć ciężkie do unieruchomienia podczas przewozu. Nieproste - wszakże jedynie złudnie. Dobrze umocowany jednoślad w 100% przetrzyma trasę bez ani jednej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. Podczas transportu na naczepie, obowiązkowe będą 4 pasy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są wyłącznie dwie, ponieważ posiadają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się pojazdu. Kluczowe jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach auta oraz pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Istnieją również platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze wywiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest niepewne i grozi uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują tego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na trasach europejskich kosztują do 0,6 PLN za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może wziąć pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.