(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

yamaha r6 (Nr 5822747)

Marka i model:

yamaha r6

Waga w kg (łączna):

250

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 3149.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Bydgoszcz

25 cze 2020

Adres i termin dostawy

Portugalia, Lizbona, Lizbona

13 lip 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle drogocenne towary, które wyglądają na stosunkowo nieproste do unieruchomienia w trakcie przewozu. Niełatwe - wszakże tylko złudnie. Dobrze przymocowany motocykl na pewno przetrwa trasę bez ani jednej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. W przypadku przewozu na naczepie, obowiązkowe będą 4 taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są wyłącznie 2, ze względu na fakt, że mają one szyny udaremniające przemieszczanie się motoru. Kluczowe jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas drogi, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach auta i pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed wyjazdem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i często nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze dopytać o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest ryzykowne i zagraża uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć sporo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują tego typu maszyny dość często. Ceny za transport na trasach europejskich kosztują do 0,6 złotych za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy przewoźnik może przewieźć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.