(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Yamaha r6 rj03 (Nr 4902090)

Yamaha r6 rj03

Marka i model:

Yamaha r6 rj03

Waga w kg (łączna):

200.00

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2193.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Lloret De Mar

5 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Toruń

15 wrz 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj cenne towary, które wydają się na ogół trudne do unieruchomienia w trakcie transportu. Trudne - wszakże tylko na pozór. Odpowiednio umocowany pojazd na pewno przetrwa przewóz bez żadnej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, niezbędne są 4 liny mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są ledwie dwie, ze względu na fakt, że mają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się motocykla. Najważniejsze jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach samochodu i między przewożonymi rzeczami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i często nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj wypytać o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest niepewne i grozi zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm, które przewożą podobnego typu sprzęt stale. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może przewieźć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.