(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Yamaha r6s (Nr 6073623)

Yamaha r6s

Marka i model:

Yamaha r6s 2003

Waga w kg (łączna):

250

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1632.00 km

Adres i termin nadania

Meksyk, Dystrykt Federalny, Meksyk

Od 2 lip 2020 do 8 lip 2020

Adres i termin dostawy

Stany Zjednoczone, Teksas, Houston

Od 15 lip 2020 do 19 lip 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj kosztowne towary, które wyglądają na stosunkowo trudne do unieruchomienia podczas przewozu. Ciężkie - aczkolwiek jedynie pozornie. Odpowiednio zamocowany jednoślad na pewno przetrzyma drogę bez ani jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor przewożony. W przypadku przewozu na naczepie, konieczne są cztery liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą wyłącznie dwie, ponieważ mają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się pojazdu. Istotne jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas drogi, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach pojazdu oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed wyjazdem opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma może wziąć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.