(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Yamaha Radian 600 (Nr 4993126)

Yamaha Radian 600

Marka i model:

Yamaha Radian 600

Waga w kg (łączna):

160.00

Liczba sztuk:

1

Dystans: 655.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Dolnośląskie, Stary Wiązów

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Elbląg

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj drogie ładunki, które wydają się dosyć nieproste do unieruchomienia podczas transportu. Nieproste - jednak tylko złudnie. Bezbłędnie umocowany pojazd w 100% przetrwa przewóz bez żadnej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. W przypadku przewozu na naczepie, niezbędne są cztery liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są tylko 2, ponieważ mają one prowadnice udaremniające przesuwanie się jednośladu. Ważne jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach pojazdu i między przewożonymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed jazdą opróżnić bak motocykla, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Istnieją także platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zarazem nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj wypytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. belki jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują tego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może wziąć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.