(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Yamaha raptor (Nr 4610469)

Yamaha raptor

Marka i model:

Yamaha raptor

Długość [m]:

1.9

Szerokość [m]:

1.2

Wysokość [m]:

1.2

Waga w kg (łączna):

190.00

Dystans: 1740.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Staffordshire, Tutbury

17 sie 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Lubnia

22 sie 2019


Transport quada

Quady zazwyczaj są to kosztowne maszyny i z tego powodu trzeba je bardzo ostrożnie transportować. Głównym parametrem jest solidne osłonięcie quada przed zarysowaniem w trakcie przewozu.

Quady głównie przewozi się przyczepą, niemniej jednak można także samochodem dostawczym lub większym samochodem osobowym (transport ostatnim sposobem nie polecamy, albowiem w trakcie transportu można zniszczyć jednocześnie quada jak i samochód osobowy).

W momencie, kiedy transportujemy quada na naczepie, trzeba unieruchomić go za pomocą 4 taśm mocujących. Nabywając taśmy mocujące wypada mieć na uwadze, aby nie były zakończone niezamkniętym zaczepem, dlatego że w czasie przewozu zdarzają się różnego rodzaju drgania i taki pas może naturalnie się wypiąć. Taśmy mocujące zrobione są z trwałego surowca, jednak w trakcie transportu, powinno się zwrócić szczególną uwagę, aby taśmy nie dotykały o żadne ostre elementy, albowiem mogą się zużyć i pęknąć.

W przypadku, gdy transportujemy quad za pomocą samochodu dostawczego, również trzeba pojazd unieruchomić. Najłatwiej jest zrobić to za pomocą taśm mocujących i dodatkowo pomyśleć o dodaniu obijaków w takich miejscach, aby i quad i auto dostawcze nie uszkodziły się w czasie transportu. W trakcie przewozu quada przy użyciu innego pojazdu, powinno się pomyśleć o wylaniu zawartości jego baka. Warto to zrobić, albowiem w czasie transportu paliwo albo inne płyny potrafią się wylać oraz zanieczyścić auto od wewnątrz. Takie okoliczności też zmniejszą komfort podróży samego kierowcy.

Jeżeli zamawiamy przewóz quada przez przewoźnika, warto upewnić się czy posiada należyty sprzęt do załadunku oraz rozładunku.

Koszt przewozu quada głównie uzależniony jest od odległości którą ma do przejechania pojazd. Aby poznać faktyczną cenę przewozu quada, możemy wystawić ofertę transportu na giełdzie przewozowej takiej jak Clicktrans.pl, gdzie znajduje się tysiące przewoźników, którzy profesjonalizują się w takich transportach.