(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Yamaha raptor (Nr 5265922)

Yamaha raptor

Marka i model:

Yamaha raptor

Waga w kg (łączna):

170.00

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1101.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Ripoll

Od 9 gru 2019 do 11 gru 2019

Adres i termin dostawy

Maroko, Pachalik De Nador, Nador الناظور

Od 15 gru 2019 do 17 gru 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle drogie ładunki, które wyglądają na całkiem niełatwe do zabezpieczenia podczas przewozu. Ciężkie - aczkolwiek jedynie na pozór. Odpowiednio umocowany motocykl w 100% przetrzyma drogę bez jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. W przypadku transportu na naczepie, potrzebne będą cztery taśmy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą jedynie dwie, ze względu na fakt, że dysponują one szyny udaremniające przesuwanie się pojazdu. Najważniejsze jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas drogi, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach auta oraz pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyruszeniem osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Występują poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie blokują całego miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj wypytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. deski jest niebezpieczne i grozi popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą tego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może wziąć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.