(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Yamaha raptor 700 (Nr 5804978)

Marka i model:

Yamaha Raptor 700

Waga w kg (łączna):

180

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1740.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Staffordshire, Burton-On-Trent

Od 25 lip 2020 do 30 lip 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Lubnia

Od 1 sie 2020 do 4 sie 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często wartościowe ładunki, które wydają się dość nieproste do zabezpieczenia podczas transportu. Nieproste - wszakże jedynie pozornie. Poprawnie zamocowany pojazd na pewno przetrwa przewóz bez ani jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. Podczas przewozu na przyczepie, niezbędne są cztery pasy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą zaledwie dwie, bowiem mają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Kluczowe jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas drogi, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach samochodu oraz między przewożonymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed wyjazdem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Występują ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest niebezpieczne i zagraża zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 zł za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może zabrać motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.