(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Yamaha Raptor 700R (Nr 7930274)

Waga
Sztuk
Yamaha Raptor 700R
Długość
185 cm
179 kg
1
Łączna waga:
179 kg
Dystans
662 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Niemcy, Dolna Saksonia, Hanower

Od 3 sie 2021 do 5 sie 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Korzybie

Od 5 sie 2021 do 8 sie 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często kosztowne ładunki, które wydają się dość niełatwe do unieruchomienia w trakcie transportu. Niełatwe - aczkolwiek tylko złudnie. Bezbłędnie zamocowany motocykl w 100% przetrzyma trasę bez jednej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. W trakcie przewozu na przyczepie, niezbędne są 4 taśmy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są zaledwie dwie, bowiem dysponują one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się jednośladu. Najważniejsze jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach samochodu oraz między transportowanymi przedmiotami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Istnieją także platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zarazem nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. deski jest niepewne i grozi zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma może zabrać pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.