(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Yamaha Raptors 700r (Nr 5259078)

Yamaha Raptors 700r

Marka i model:

Yamaha

Waga w kg (łączna):

192

Budżet zlecenia [€]:

300

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1999.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Leverkusen

6 lis 2019

Adres i termin dostawy

Macedonia, Полошки Регион, Тетово

9 lis 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często drogie towary, które wydają się na ogół niełatwe do unieruchomienia podczas transportu. Ciężkie - jednak jedynie na pozór. Właściwie przymocowany motocykl na pewno przetrzyma przewóz bez ani jednej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. Podczas transportu na przyczepie, konieczne są cztery taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą jedynie dwie, ze względu na fakt, że mają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się jednośladu. Ważne jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach samochodu i pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i zarazem nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. belki jest niebezpieczne i zagraża zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą tego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może zabrać jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.