(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

yamaha rdz500 (Nr 5226094)

yamaha rdz500

Marka i model:

Yamaha rdz500

Waga w kg (łączna):

250.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Japonia, Tokio, 大島町

Od 9 paź 2019 do 30 lis 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

30 lis 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle cenne ładunki, które wyglądają na ogólnie ciężkie do unieruchomienia w trakcie transportu. Niełatwe - jednakże jedynie złudnie. Prawidłowo umocowany jednoślad na pewno przetrzyma trasę bez jednej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas przewozu na przyczepie, obowiązkowe będą cztery liny mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są zaledwie 2, ponieważ mają one szyny udaremniające przemieszczanie się motoru. Kluczowe jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas drogi, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach auta i między transportowanymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i zarazem nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i zagraża uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują tego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może zabrać motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.