yamaha rx 115 (Nr 8033107)

Waga
Sztuk
yamaha rx 115
Długość
195 cm
95 kg
1
Łączna waga:
95 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Dominikana, Distrito Nacional, Santo Domingo

Od 20 wrz 2021 do 30 wrz 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Madryt, Madryt

Od 1 lis 2021 do 30 lis 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle drogie towary, które wyglądają na dość trudne do zabezpieczenia w trakcie transportu. Niełatwe - niemniej jednak jedynie na pozór. Prawidłowo zamocowany jednoślad na pewno przetrzyma transport bez ani jednej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku przewozu na przyczepie, obowiązkowe są cztery liny trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą zaledwie dwie, ponieważ dysponują one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się pojazdu. Ważne jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach pojazdu i pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Występują ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj wypytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i grozi uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują tego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na trasach europejskich kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy przewoźnik może przewieźć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.