(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Yamaha Sniper 150 (Nr 7569525)

Yamaha Sniper 150
Waga
Sztuk
Yamaha Sniper 150
Długość
197 cm
116 kg
1
Łączna waga:
116 kg
Dystans
570 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Filipiny, Davao, Davao City

26 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Filipiny, Środkowe Visayas, Cebu

Od 28 kwi 2021 do 30 kwi 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często drogie ładunki, które wyglądają na dosyć nieproste do unieruchomienia w trakcie przewozu. Nieproste - niemniej jednak tylko pozornie. Należycie zamocowany jednoślad w 100% przetrwa przewóz bez jednej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. Podczas transportu na przyczepie, potrzebne będą cztery pasy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą raptem dwie, ponieważ mają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się jednośladu. Ważne jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach samochodu oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Istnieją także platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Warto zawsze dopytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. deski jest niebezpieczne i grozi uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć dużo interesujących ofert od rzetelnych firm, które przewożą podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma może przewieźć motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.