Yamaha Sniper 150 (Nr 7833366)

Yamaha Sniper 150
Waga
Sztuk
Yamaha Sniper 150
Długość
197 cm
116 kg
1
Łączna waga:
116 kg
Dystans
1231 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Filipiny, Muzułmańskie Mindanao, Balabagan

Od 31 gru 2021 do 15 sty 2022

Adres i termin dostawy

Filipiny, Metro Manila, Quezon City

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle drogocenne ładunki, które wydają się dość nieproste do unieruchomienia podczas transportu. Ciężkie - jednakże tylko złudnie. Odpowiednio zamocowany pojazd w 100% przetrwa drogę bez jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. Podczas transportu na naczepie, obowiązkowe są cztery liny mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą ledwie 2, gdyż posiadają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się jednośladu. Ważne jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed jazdą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. deski jest niebezpieczne i zagraża popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują tego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kosztują do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma transportowa może przetransportować motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.