(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Yamaha sr (Nr 5671575)

Yamaha sr

Marka i model:

Yamaha Sr 250

Waga w kg (łączna):

100

Budżet zlecenia [€]:

300

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1652.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Canarias, Lanzarote

Od 3 lut 2020 do 5 lut 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

Od 10 lut 2020 do 16 lut 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często wartościowe towary, które wydają się ogólnie niełatwe do zabezpieczenia podczas przewozu. Nieproste - niemniej jednak tylko na pozór. Dobrze zamocowany jednoślad w 100% przetrzyma transport bez żadnej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. W trakcie transportu na przyczepie, konieczne są 4 pasy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są wyłącznie 2, bowiem mają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się motoru. Ważne jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach pojazdu i pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed wyjazdem opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Istnieją również platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i zarazem nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Można zawsze wypytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo belki jest niebezpieczne i zagraża popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może przewieźć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.