(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

yamaha SR500 (Nr 5809358)

yamaha SR500

Marka i model:

Yamaa SR500

Waga w kg (łączna):

160

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2205.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Walencja, Walencja

Od 1 sie 2020 do 9 sie 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Berlin, Berlin

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj drogie towary, które wydają się ogólnie ciężkie do unieruchomienia w trakcie przewozu. Ciężkie - jednak jedynie złudnie. Odpowiednio przymocowany motocykl na pewno przetrwa przewóz bez jednej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku transportu na naczepie, niezbędne są 4 liny trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą jedynie 2, ponieważ dysponują one szyny udaremniające przemieszczanie się pojazdu. Ważne jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach pojazdu oraz pomiędzy przewożonymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Występują poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i często nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Należy zawsze dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i zagraża zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 zł za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może przetransportować pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.