Yamaha Super Tenere (Nr 7679917)

Yamaha Super Tenere
Waga
Sztuk
Yamaha Super Tenere
Długość
226 cm
262 kg
1
Łączna waga:
262 kg
Dystans
3456 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Senegal, Dakar, Dakar

12 gru 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

30 sty 2022

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj wartościowe towary, które wyglądają na dosyć niełatwe do zabezpieczenia podczas transportu. Ciężkie - niemniej jednak jedynie na pozór. Dobrze zamocowany motocykl na pewno przetrzyma drogę bez żadnej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. W przypadku transportu na naczepie, obowiązkowe są 4 liny mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są wyłącznie dwie, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Najważniejsze jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas jazdy, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach auta oraz między przewożonymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i często nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i grozi popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują tego typu sprzęt stale. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może przetransportować motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.