Yamaha Super Tenere x 1, BMW R1200GS x 3 (Nr 7271872)

Yamaha Super Tenere x 1, BMW R1200GS x 3
Waga
Sztuk
Yamaha Super Tenere
Długość
220 cm
275 kg
1
BMW R1200GS
Długość
221 cm
199 kg
3
Łączna waga:
872 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Stany Zjednoczone, Kalifornia, La

Od 1 lis 2021 do 15 gru 2021

Adres i termin dostawy

Chile, V Región De Valparaíso, Valparaíso

Od 15 sty 2022 do 30 sty 2022

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle drogie ładunki, które wyglądają na dosyć nieproste do unieruchomienia w trakcie transportu. Trudne - chociaż tylko na pozór. Dobrze przymocowany motocykl na pewno przetrwa przewóz bez żadnej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, konieczne są cztery taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są zaledwie 2, gdyż dysponują one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się pojazdu. Ważne jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach wozu oraz pomiędzy przewożonymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Istnieją również platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i zarazem nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Można zawsze wywiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może przetransportować motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.