(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

yamaha t max (Nr 4938282)

yamaha t max

Marka i model:

t max yamaha

Waga w kg (łączna):

205.00

Budżet zlecenia [€]:

300

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1405.00 km

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Genewa, Genewa

Od 20 wrz 2019 do 26 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Valdemoro

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj kosztowne towary, które wydają się na ogół niełatwe do zabezpieczenia podczas przewozu. Trudne - niemniej jednak tylko na pozór. Dobrze przymocowany motocykl w 100% przetrwa trasę bez ani jednej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. W trakcie przewozu na naczepie, potrzebne są 4 pasy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są raptem dwie, ponieważ mają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się motocykla. Najważniejsze jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas jazdy, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach samochodu i pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed wyjazdem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Występują ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie blokują większość miejsca w aucie.

            Warto zawsze dopytać o wszystkie detale i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. belki jest niepewne i grozi uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może wziąć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.