yamaha tdm ******* (Nr 5741659)

yamaha tdm *******

Marka i model:

Yamaha TDM 900

Waga w kg (łączna):

250.00

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2509.00 km

Adres i termin nadania

Estonia, Harjumaa, Tallin

15 maj 2020

Adres i termin dostawy

Włochy, Lombardy, Bovisio-Masciago

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle kosztowne towary, które wyglądają na całkiem ciężkie do unieruchomienia podczas transportu. Niełatwe - wszakże tylko na pozór. Prawidłowo umocowany motocykl w 100% przetrwa drogę bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, potrzebne będą cztery pasy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą raptem dwie, ponieważ dysponują one prowadnice udaremniające przemieszczanie się pojazdu. Ważne jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas drogi, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach auta oraz pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed podróżą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i zazwyczaj nie blokują większość miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj wypytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest niebezpieczne i zagraża popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma może zabrać pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.