(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Yamaha TDM 850 (Nr 7221324)

Waga
Sztuk
Yamaha TDM 850
Długość
220 cm
198 kg
1
Łączna waga:
198 kg
Dystans
460 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Bielsko-Biała

14 sty 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Lubelskie, Wola Piasecka

24 sty 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często cenne towary, które wydają się stosunkowo nieproste do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Trudne - niemniej jednak tylko na pozór. Właściwie umocowany jednoślad na pewno przetrzyma przewóz bez jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. W przypadku transportu na naczepie, konieczne są cztery liny trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą ledwie 2, gdyż mają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się motocykla. Istotne jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach samochodu oraz między transportowanymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed wyjazdem osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Występują także platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i często nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Należy zawsze wypytać o wszystkie detale i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest niebezpieczne i zagraża popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na szlakach europejskich kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może zabrać pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.