(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Yamaha TDM 900 (Nr 5724507)

Yamaha TDM 900

Marka i model:

Yamaha TDM 900

Waga w kg (łączna):

250

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1770.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Berlin, Berlin

Od 13 kwi 2020 do 24 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Szkocja, Glasgow City

Od 24 kwi 2020 do 26 kwi 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj cenne ładunki, które wyglądają na stosunkowo niełatwe do zabezpieczenia podczas przewozu. Niełatwe - jednakże jedynie na pozór. Dobrze przymocowany jednoślad na pewno przetrzyma trasę bez ani jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas transportu na przyczepie, potrzebne będą cztery pasy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą zaledwie 2, gdyż mają one szyny udaremniające przesuwanie się pojazdu. Ważne jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach samochodu i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed podróżą opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Występują poza tym platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i często nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj dopytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. deski jest niebezpieczne i zagraża popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma może przewieźć pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.