(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Yamaha TDR (Nr 5859476)

Yamaha TDR

Marka i model:

Yamaha TDR

Waga w kg (łączna):

140

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 960.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Dolnośląskie, Świebodzice

Od 18 lut 2020 do 19 lut 2020

Adres i termin dostawy

Holandia, Zuid-Holland, Alphen Aan Den Rijn

21 lut 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często wartościowe ładunki, które wydają się całkiem trudne do zabezpieczenia podczas transportu. Trudne - niemniej jednak tylko złudnie. Właściwie przymocowany jednoślad w 100% przetrzyma drogę bez żadnej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motor przewożony. W przypadku przewozu na naczepie, obowiązkowe są 4 pasy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą wyłącznie dwie, bowiem posiadają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się pojazdu. Ważne jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach samochodu oraz pomiędzy przewożonymi obiektami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed jazdą osuszyć bak motoru, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i często nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Można zawsze wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest niepewne i zagraża zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy przewoźnik może przewieźć motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.