(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Yamaha Tenere (Nr 5920333)

Yamaha Tenere

Marka i model:

Yamaha tenere

Waga w kg (łączna):

350

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

2

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Rosja, Obwód Magadański, Magadan

30 lip 2020

Adres i termin dostawy

Stany Zjednoczone, Alaska, Anchorage

3 sie 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle wartościowe ładunki, które wydają się dość ciężkie do zabezpieczenia w trakcie transportu. Ciężkie - niemniej jednak tylko na pozór. Odpowiednio zamocowany motocykl w 100% przetrzyma transport bez żadnej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie przewozu na naczepie, potrzebne są cztery pasy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są ledwie dwie, bowiem posiadają one szyny udaremniające przesuwanie się pojazdu. Istotne jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie drogi, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach auta i między przewożonymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Istnieją także platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i zarazem nie blokują większość miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj wypytać o wszystkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. deski jest niebezpieczne i grozi zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują podobnego typu maszyny stale. Ceny za transport na szlakach europejskich kosztują do 0,6 złotych za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy przewoźnik może zabrać pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.