(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Yamaha Tenere 700 (Nr 5674927)

Marka i model:

Yamaha Tenere 700

Waga w kg (łączna):

250

Budżet zlecenia [zł]:

1300

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1627.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Mikołów

6 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Anglia, Cambridge

10 kwi 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj drogocenne ładunki, które wydają się dosyć ciężkie do zabezpieczenia w trakcie transportu. Ciężkie - chociaż jedynie na pozór. Należycie umocowany pojazd na pewno przetrzyma drogę bez jednej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. W trakcie przewozu na przyczepie, niezbędne będą 4 pasy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są wyłącznie 2, gdyż posiadają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Kluczowe jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach wozu oraz między przewożonymi obiektami.

Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed podróżą osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie blokują całego miejsca w pojeździe.

            Warto zawsze wypytać o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. deski jest niepewne i zagraża popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może przewieźć pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.