Yamaha Tenere 700 (Nr 7013072)

Yamaha Tenere 700
Waga
Sztuk
Yamaha Tenere 700
Długość
237 cm
205 kg
1
Łączna waga:
205 kg
Dystans
4769 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Baleary, Palma De Mallorca

Od 1 lip 2021 do 31 lip 2021

Adres i termin dostawy

Islandia, Höfuðborgarsvæðið, Reykjavík

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle drogie towary, które wydają się na ogół niełatwe do unieruchomienia w trakcie przewozu. Trudne - wszakże tylko złudnie. Właściwie zamocowany pojazd w 100% przetrwa przewóz bez jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, obowiązkowe są 4 liny trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą tylko 2, gdyż mają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się motocykla. Najważniejsze jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach auta oraz pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może po drodze ulać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i zwykle nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj wypytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest niebezpieczne i zagraża uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może przewieźć motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.