(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Yamaha Tenere 700 (Nr 7511268)

Waga
Sztuk
Yamaha Tenere 700
Długość
237 cm
205 kg
1
Łączna waga:
205 kg
Dystans
2242 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Portugalia, Lizbona, Lizbona

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Włochy, Toskania, Florencja

6 maj 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często cenne ładunki, które wydają się na ogół niełatwe do zabezpieczenia podczas przewozu. Niełatwe - jednak tylko na pozór. Poprawnie umocowany jednoślad w 100% przetrzyma transport bez żadnej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku transportu na naczepie, niezbędne są cztery taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą zaledwie 2, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się jednośladu. Istotne jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach samochodu oraz pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed wyjazdem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i zazwyczaj nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Należy zawsze wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest ryzykowne i grozi popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm, które transportują tego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy przewoźnik może przetransportować jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.