Yamaha Tenere 700 (Nr 7518831)

Waga
Sztuk
Yamaha Tenere 700
Długość
237 cm
205 kg
1
Łączna waga:
205 kg
Dystans
1470 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Włochy, Sycylia, Palermo

19 maj 2021

Adres i termin dostawy

Włochy, Lombardy, Milan

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często wartościowe ładunki, które wyglądają na dosyć ciężkie do unieruchomienia podczas przewozu. Trudne - jednakże tylko pozornie. Należycie zamocowany pojazd w 100% przetrzyma trasę bez żadnej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas transportu na naczepie, konieczne są cztery pasy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą tylko 2, gdyż posiadają one prowadnice udaremniające przesuwanie się pojazdu. Ważne jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach samochodu i między przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Występują także platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i zazwyczaj nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze wywiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i grozi zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy przewoźnik może zabrać pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.