Yamaha Tenere 700 x 2 (Nr 7667118)

Yamaha Tenere 700 x 2
Waga
Sztuk
Yamaha Tenere 700
Długość
237 cm
205 kg
2
Łączna waga:
410 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Nepal, मध्यमाञ्चल विकास क्षेत्र, Katmandu

Od 21 kwi 2021 do 5 maj 2021

Adres i termin dostawy

Holandia, Holandia Północna, Amsterdam

Od 6 maj 2021 do 31 lip 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle cenne ładunki, które wyglądają na stosunkowo niełatwe do zabezpieczenia podczas transportu. Nieproste - chociaż jedynie pozornie. Bezbłędnie umocowany pojazd na pewno przetrzyma trasę bez jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W trakcie transportu na naczepie, potrzebne są cztery taśmy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są jedynie dwie, gdyż mają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się pojazdu. Najważniejsze jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a także trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu i między przewożonymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Występują ponadto platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i często nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj dopytać o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo belki jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm, które przewożą podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma może wziąć motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.