Yamaha Tenere 700 x 2, KTM Adventure 790R x 1 (Nr 6654661)

Yamaha Tenere 700 x 2, KTM Adventure 790R x 1
Waga Sztuk:
Yamaha Tenere 700
Długość
237 cm
205 kg
2
KTM Adventure 790R
Długość
205 cm
220 kg
1
Łączna waga: 630 kg
Dystans 4350 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Od 1 sty 2021 do 5 mar 2021

Adres i termin dostawy

Maroko, Pachalik D'agadir ⵍⴱⴰⵛⴰⵡⵉⵢⴰ ⵏ ⴰⴳⴰⴷⵉⵔ أگادير ‎باشوية, Agadir ⴰⴳⴰⴷⵉⵔ أگادير‎

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często kosztowne ładunki, które wydają się ogólnie niełatwe do unieruchomienia podczas przewozu. Trudne - chociaż tylko na pozór. Odpowiednio zamocowany motocykl na pewno przetrwa drogę bez jednej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W trakcie transportu na przyczepie, potrzebne będą 4 liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są tylko 2, bowiem dysponują one szyny udaremniające przemieszczanie się motocykla. Najważniejsze jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach pojazdu i pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed podróżą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Można zawsze wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest niepewne i zagraża popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na trasach w Europie kosztują do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma może przewieźć motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.