Yamaha Tenere 700 x 3 (Nr 7119264)

Yamaha Tenere 700 x 3
Waga
Sztuk
Yamaha Tenere 700
Długość
237 cm
205 kg
3
Łączna waga:
615 kg
Dystans
717 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Roses

19 lip 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kraj Basków, Bilbao

Od 20 lip 2021 do 21 lip 2021


Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj kosztowne ładunki, które wyglądają na dość trudne do zabezpieczenia podczas transportu. Niełatwe - jednak tylko złudnie. Poprawnie zamocowany jednoślad w 100% przetrwa drogę bez jednej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. W trakcie przewozu na naczepie, niezbędne będą 4 liny mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są ledwie 2, ponieważ mają one szyny udaremniające przesuwanie się motocykla. Najważniejsze jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas drogi, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach samochodu oraz pomiędzy transportowanymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Można zawsze wypytać o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. deski jest niepewne i zagraża zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą tego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może przewieźć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.