Yamaha Tenere 700 x 3 (Nr 7519800)

Yamaha Tenere 700 x 3
Waga
Sztuk
Yamaha Tenere 700
Długość
237 cm
205 kg
3
Łączna waga:
615 kg
Dystans
1365 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Devon, Exeter

Od 12 wrz 2021 do 13 wrz 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kantabria, Santander

Od 18 wrz 2021 do 19 wrz 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle drogocenne towary, które wydają się dość niełatwe do zabezpieczenia podczas przewozu. Trudne - chociaż jedynie złudnie. Należycie przymocowany pojazd na pewno przetrwa drogę bez jednej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. Podczas transportu na naczepie, konieczne będą 4 liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą raptem 2, ponieważ mają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się pojazdu. Kluczowe jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas jazdy, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu i między transportowanymi obiektami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed podróżą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Istnieją również platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i często nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Należy zawsze wywiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. belki jest ryzykowne i grozi uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują tego typu maszyny codziennie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może przewieźć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.