Yamaha Teneree x 1, Yamaha Fazer x 1 (Nr 7986351)

Yamaha Teneree x 1, Yamaha Fazer x 1
Waga
Sztuk
Yamaha Teneree
Długość
200 cm
200 kg
1
Yamaha Fazer
Długość
208 cm
141 kg
1
Łączna waga:
341 kg
Dystans
3232 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Kraków

Od 24 gru 2021 do 31 gru 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj cenne towary, które wyglądają na dosyć ciężkie do zabezpieczenia w trakcie transportu. Niełatwe - wszakże jedynie złudnie. Dobrze przymocowany motocykl na pewno przetrwa trasę bez ani jednej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. Podczas transportu na naczepie, niezbędne będą cztery taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są raptem 2, bowiem posiadają one szyny udaremniające przemieszczanie się jednośladu. Ważne jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas drogi, a dodatkowo trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu i między przewożonymi rzeczami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed podróżą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Występują również platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i często nie blokują całego miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i grozi zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 zł za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma może przewieźć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.