(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

yamaha tmax (Nr 4814348)

yamaha tmax

Marka i model:

yamaha tmax

Waga w kg (łączna):

210.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 658.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andalucía, Sevilla

Od 12 sie 2019 do 9 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Godella

11 wrz 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj drogocenne towary, które wydają się stosunkowo ciężkie do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Ciężkie - aczkolwiek tylko na pozór. Prawidłowo przymocowany pojazd w 100% przetrwa drogę bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. W trakcie przewozu na przyczepie, obowiązkowe będą 4 liny mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są jedynie dwie, bowiem mają one prowadnice udaremniające przesuwanie się motoru. Istotne jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu oraz między transportowanymi przedmiotami.

Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed wyruszeniem osuszyć bak motoru, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i często nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Warto zawsze wypytać o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą tego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma może zabrać jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.