(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Yamaha tmax (Nr 4944162)

Yamaha tmax

Marka i model:

Yamaha tmax 530

Waga w kg (łączna):

230.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1005.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Granollers

Od 22 sie 2019 do 23 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Mairena Del Alcor

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często kosztowne towary, które wydają się stosunkowo niełatwe do zabezpieczenia podczas transportu. Ciężkie - jednak tylko na pozór. Należycie umocowany jednoślad w 100% przetrzyma przewóz bez jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. Podczas przewozu na przyczepie, obowiązkowe są cztery liny mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą ledwie dwie, ze względu na fakt, że mają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motoru. Ważne jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie drogi, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach auta i między przewożonymi obiektami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i często nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Można zawsze dowiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i grozi uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują tego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma może przetransportować pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.